Bina Prekast (GRC)

Bina PREKAST – GRC  (Glassfibre Reinforced Concrete-Elyaf Katkılı Beton),Geleneksel cephe ve yapı malzemelerine gore oldukça fazla avantaj sağlıyor.

 

Alkali dayanımı yüksek, cam elyaf donatısı ve polimer kimyasallar karışımı ile üretilen Bina PREKAST (GRC) yapı malzemeleri dış haha koşullarına (güneş, yağmur, kar, don) karşı oldukça dayanıklı olduğu gibi, değişik fiziki koşullara gore alternatiflerine gore birçok avantajıda bünyesinde barındırıyor.

 

Öncelikle, darbe dayanımı son derece yüksek olan Bina PREKAST (GRC) panelleri, geleneksel duvar sistemlerine gore oldukça hafiftir, esnek ve depremlere karşı yüksek direnç sağlıyor.

 

İnorganik olması sebebiyle, böcek ve haşeratlardan etkilenmiyor, kimyasallara karşı son derece dirençli, A sınıfı yanmaz bir üründür.

 

Değişik doku ve şekilde kalıplama ile her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor, birçok mimari tasarıma çözüm sunuyor. Bu yönü ile mimar ve mühendislerin vazgeçilmez çözüm malzemesi olarak yerini alıyor.

 

İzolasyonlu veya izolasyonsuz duvar ve cephe panelleri olarak kullanılabildiği gibi, dekoratif süsleme ve mimari figur elemanları, bahçe peyzaj elemanları, güneş kırıcılar, yer ve tazan malzemeleri, bahçe duvar mazlemeleri olarak da kullanılabiliyor. Birçok detayda geleneksel malzemelere göre sağladığı birçok avantajla akıllı cephe çözümlerini sağlıyor.

 
 

Bina Prekast (GRC) Montaj Aşamaları